PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=400162}

Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
6,0 62 452
oceny
6,0 10 1 62452
4,7 7
ocen krytyków
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka
powrót do forum filmu Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka

Porazka

ocenił(a) film na 2

Jak ogladalem to pare lat temu nawet spoko bylo teraz wlasnie skonczylem ogladac i mnie krew zalala ....
1.Rozerwanie generala jakiegos tam 4 konie - 4 czesci ciala lub minimalnie 2 powinny zostac oderwane - oczywiscie zostala oderwana tylko reka .
2. General rozerwany przed palacem zostal pogrzebany w murze ktory budowali przed tym jak wiedzma rzucila zaklecie na cesarza - nie logiczne
3.Jet Li moze zmieniac ksztalty stawac sie 3 glowym smokiem i takie tam a gdy jest ostatnia bitwa jedzie i zabija szkieletey w normalnej postaci nie uzywajac zadnych mocy/czarow kompletny bezsens .....
4.Zmiana w bestie w murze chwile przed smiercia - zmienia sie w bestie i tego mlodego odkrywce nie wazne jak mu tak bylo zamiast zjesc / przegryzc na pol wali lapa ten leci na 10 metrow po czym wstaje i jakgdyby nigdy nic zabija cesarza .
5. Walka jeta z tym "starym" odkrywca na poczatku wygrywa jet co raczej powinno byc jasne i oczywiste - general z czasow wojen gdzie tylko umiejetnosci walki wrecz i bronia biala byly cwiczone vs typ ktory non stop uzywa broni palnej i tam conieco boksu zlapal , ale kiedy widzi ze jego synalek wzial pol sztyletu spuszcza niemilosierny lomot dla jeta a ten mimo wszystkich swoich mocy ginie .
6.Czemu cesarz nie ukryl sztyletu ktory mogl go zabic tylko nosil go przy sobie jakby mowil " hej chodz tutaj wez ten sztylet i wbij mi go w serce bo tak naprawde nie chce wladzy nad swiatem - wyglupialem sie "
7. Wiedzma walczaca z niesmiertelnym i niepokonanym cesarzem bez sztyletu ? Dobra coz za bohaterstwo ale bez jaj po co niby walczyc z kims kogo pokonac sie nie da ? (i nie wiedziala ze on ma sztylet przy sobie bo zobaczyla go dopiero sekunde przed tym jak wbil jej miecz w bebechy)
Mozna by tutaj jeszcze multum takich przykladow podac - kino typowo dla dzieci .
Dac wiecej niz 2/10 dla tego filmu to duze przegiecie ;)

ocenił(a) film na 8
Darthalex

A zatem pozwolę sobie odpowiedzieć na większość z twoich pytań. :) Mam nadzieję że pomogę:
Otóż:
1.Teoretycznie powinno go rozerwać na góra 2 części. Gdyż ponieważ booo, ciągły 4 konie to w okolicach powyżej pasa powinno być najsłabsze miejsce i powinien kręgosłup pęknąć. Ale konie nie wystartowały równo, nie miały zapewne taich samych sił (jak ludzie) i ten silniejszy kłyń szarpnął pierwszy i CIACH po rączce :).
2.Tu masz rację jest w tym pewien bezsens. Mogliby coś mu wymyślić że nie wiem ta czarownica go wzięła i pokonała.
3. Cesarz smok jak większość przywódców, którzy chcieli zagarnąć świat miał manię wielkości, musiał wręcz pokazać się w swojej postaci żeby ich stłamsić i widzieli kto to zrobił.
4. Tu mam tylko do powiedzenia że zazwyczaj główny bohater przeżywa :)
5. Rick O'connel to nie typ co non stop używa broni palnej tylko weteran Legii Cudzoziemskiej więc przestudiuj sobie ich zasady i szkolenie żołnierzy (więc to nie tylko conieco boksu).
6. Bo w myśl zasady pod latarnią najciemniej trzymał go przy sobie. Imothep też zostawił gdzieś księgę umarłych i co? Przegrał... A zresztą może raczej jakby cesarz mówił ,,hej chodź tutaj spróbuj wziąć ten sztylet a ja w tym czasie jak się zbliżysz zabiję cię, i wtedy już nikt mnie nie powstrzyma"
7. Tylko tym sztyletem można go było zabić a ona wiedziała, że nie da się inaczej mu o zabrać jak się do niego zbliżyć tym samym ginąc, a że sobie kobita już pożyła dość długo to stwierdziła że tak trzeba.
Można by tutuaj podać tęż akcję z bombą z samolotu, która nie zabiłą tych chińczyków.
Pozdrawiam :))

ocenił(a) film na 2
grunak11

Mozna podac jeszcze naprawde wiele przykladow , ale nie o to przeciez chodzi . Mialem na celu tylko naprowadzic ludzi na moj tok myslowy a nie wypisywac kazdy nielogiczny moment tego filmu ^^

ocenił(a) film na 8
Darthalex

No spoko ale przyznaj że 3/4 można logicznie wytłumaczyć

ocenił(a) film na 2
grunak11

Moze 3/4 to nie , ale 1/4 na pewno ^^ Wiele jest bledow w tym filmie , ale wiadomo ze nie ma idealnego filmu ^^ Nawet w tych najwyzej ocenianych przez krytykow mozna doszukac sie bledow logicznych czy tez innych ^^ Ten film mi sie po prostu niezbyt podobal , dlatego tez wypisalem kilka nie logicznych rzeczy w formie argumentow , zbey nie pisac "glupi film 2/10" i koniec .

ocenił(a) film na 2
Darthalex

zeby *

Darthalex

kolejny gimbus ze swoimi szkolnymi 'mundrosciami' i ograniczoną wyobraźnią, której życie jeszcze nie poszerzyło, skarży sie na rzekomy brak realizmu w filmie fabularnym. RĘCE OPADAJĄ!

ocenił(a) film na 2
Darthalex

Jak dla mnie najbardziej nielogiczny jest scenariusz. :) Nie chcą ożywiać cesarza, przez przypadek go ożywiają. Potem muszą dotrzeć do jakiejś świątyni, żeby powstrzymać cesarza przed poznaniem drogi do Shangri-la, bo inaczej zapanuje nad światem, nie udaje im sie. Następnie scenariusz zostaje dopisany - muszą powstrzymać cesarza przed dostaniem sie do studnii w Shangri-la, bo inaczej zapanuje nad światem, i im sie znowu nie udaje. I znów scenariusz zostaje dopisany na kolanie - tym razem muszą go powstrzymać przed zbudzeniem swojej armii, no i oczywiście nici z pomysłu, bo im sie nie udaje. I znowu to samo - muszą powstrzymać go przed przejściem przez mur chiński (szczerze mówiąc najgłupszy pomysł napędowy akcji), i tym razem jednak im się powodzi, bo scenarzysta stwierdził, że wreszcie osiągnął 2h filmu. Bezsens.

Darthalex

kolejny gimbus ze swoimi szkolnymi 'mundrosciami' i ograniczoną wyobraźnią, której życie jeszcze nie poszerzyło, skarży sie na rzekomy brak realizmu w filmie fabularnym. RĘCE OPADAJĄ!

ocenił(a) film na 2
kotbury

Jak bawisz się w archeologa i odkopujesz temat sprzed 10 lat to przynajmniej dobrze by było gdybyś miał cokolwiek wartościowego do powiedzenia. Jednakże, aby mieć cokolwiek do powiedzenia trzeba mieć przynajmniej dwie działające szare komórki, czego jak widać tobie brakuje, cieszę się natomiast, że przynajmniej masz dwie ręce, które mogą opadać i chwytać co dzień łopatę, bo jesteś fundamentem tego kraju i dzięki tobie i rowom, które codziennie w pocie czoła i znoju kopiesz, mamy dziś choćby kanalizację. Życzę dalszych sukcesów w twoim życiu przepełnionym wyobraźnią, która jak mniemam umila ci czas podczas przerzucania ziemi. Serdecznie dziękuję za twój komentarz i pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones